Aktualne wersje: DAPP Optic SQL 6.2 / DAPP Optic SQL Lite 3.4

DAPP Optic SQL - Częste pytania


Czy w DAPP Optic SQL zmiany pod kątem obowiązujących przepisów prawa wdrażane są na bieżąco?
Tak. Monitorujemy zmiany w przepisach na bieżąco. Ostatnio wprowadziliśmy między innymi wsparcie dla: JPK VAT, RODO, JPK FA, JPK MAG, split payment.

Czy za pomocą DAPP Optic SQL mogę prowadzić kilka oddziałów przez internet?
Tak. DAPP Optic SQL pozwala na pracę wielooddziałową. Właściciel może dodawać oddziały i przypisywać do nich wybranych użytkowników. Podczas logowania użytkownik wybiera oddział oraz swój login. Dodatkowo właściciel może będąc np. w domu przeglądać dane ze wszystkich oddziałów. W zależności od ustawienia uprawnień sprzedawcy mogą np. przeglądać historię zleceń optycznych klienta również z innych oddziałów firmy. 

Czy DAPP Optic SQL kontroluje stany magazynowe?
Tak. DAPP Optic SQL kontroluje stany magazynowe w oparciu o FIFO. Użytkownik na bieżąco widzi ile pozostało danego towaru na magazynie oraz ma możliwość wydruku remanentu. 

Czy DAPP Optic SQL pozwala na przesyłanie towarów między oddziałami?
Tak. System pozwala np. na wprowadzanie faktury zakupu w centrali, a następnie przesyłanie towarów do innych oddziałów. Oddziały mogą dowolnie przesyłać towary między sobą. Operacja ta jest bardzo prosta. 

Czy po wprowadzeniu do swojej firmy systemu komputerowego będę zmuszony przekazać dane w nim gromadzone podczas kontroli (np. fiskalnej)?
Nie. Prowdzenie systemu komputerowego jest w Polsce dobrowolne. Fiskus nie może żądać dostępu do danych przechowywanych w systemie. Dane właściciel gromadzi dla siebie, by wiedzieć np. który z pracowników jest najbardziej efektywny, kiedy salon generuje największe obroty, który typ zlecenia sprzedaje się najczęściej, co klient zakupił na ostatnim zleceniu itd. Wprowadzając DAPP Optic SQL sfera księgowa pozostaje w zakładzie niezmieniona. 

Czy mogę zablokować pracownikowi pewne funkcje lub dostęp np. do raportów?
Oczywiście. Właściciel sam ustawia uprawnienia w obręgbie kilku grup pracowników (SPRZEDAWCA, KIEROWNIK, REJESTRACJA, OKULISTA, OPTOMETRYSTA). Pracownik może wykonać tylko to na co zezwoli mu właściciel. 

Czy po zakupie programu otrzymam wsparcie ? Co np. w przypadku zmiany stawek VAT ? Ile kosztują aktualizacje?
Nasza firma na rynku istnieje już od kilku lat i zawsze zapewniamy wsparcie naszym klientom. Aktualizacje do DAPP Optic SQL są bezpłatne w ramach całorocznego abonamentu na wykorzystanie licencji. System jest zaprojektowany tak, by np. w chwili zmiany stawek VAT użytkownik mógł je zmienić bez żadnej naszej ingerencji. Program jest przygotowany w przyszłości na szybkie wprowadzenie np. waluty €. 

Czy jeżeli używam DAPP Optic to mogę migrować do nowszego DAPP Optic SQL bez utraty najważniejszych danych?
Tak. Migrując z DAPP Optic do DAPP Optic SQL najważniejsze dane (produkty, klienci, remanent, historia zleceń oraz wizyty) zostaną przeniesione. 

Czy za pomocą programu mogę wysyłać wiadomości e-mail i/lub sms?
Tak. Obie funkcjonalności są dostępne. 

Czy system umożliwia wystawianie faktur vat wraz z logo?
Tak. 

Na jakich systemach działa DAPP Optic SQL?
DAPP Optic SQL działa na systemach Windows od wersji 7. Czyli na 7, 8, 10, 11 ...
DAPP Optic SQL może pracować na komputerach Mac. W tym celu na MacOS należy zainstalować UTM (darmowy - działa także na M1/M2) lub VirtualBox (darmowy - działa tylko na Mac z procesorami Intela) lub VMware Fusion (płatny - działa także na M1/M2) lub Parallels Desktop (płatny - działa także na M1/M2) oraz posiadać licencję Windows (odpowiednią dla posiadanego Maca (procesor) i wybranego rozwiązania maszyny wirtualnej).

Czy z DAPP Optic SQL Lite mogę pracować mobilnie?
Tak. System pozwala na mobilną pracę na tabletach/laptopach 2w1 z systemami Windows (np. Microsoft Surface, Lenovo Yoga, Flex, X1 Fold). Do pracy przez internet możemy skonfigurować także urządzenia z Androidem.

Czy DAPP Optic SQL współpracuje z drukarkami fiskalnymi i czytnikami kodów?
Tak system pozwala na pracę na drukarkach fiskalnych marki POSNET i NOVITUS oraz z dowolnymi czytnikami kodów pracującymi na USB i emulującymi pracę klawiatury. 

Czy DAPP Optic SQL pozwala na drukowanie etykiet z kodami na produkty?
Tak. System pozwala drukować etykiety na drukarkach Dymo Label 400/450 lub Zebra ZD420. 

Jak można uzyskać pomoc w sprawach związanych z systemami DAPP?
Naszą pomoc świadczymy telefonicznie lub zdalnie za pomocą programu AeroAdmin.