AKTUALNA PROMOCJA
 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Państwa pytania dotyczące DAPP Optic SQL

Czy w DAPP Optic SQL zmiany pod kątem obowiązujących przepisów prawa wdrażane są na bieżąco?
Tak. Monitorujemy zmiany w przepisach na bieżąco. Ostatnio wprowadziliśmy między innymi wsparcie dla: JPK VAT, RODO, JPK FA, JPK MAG, split payment.

Czy za pomocą DAPP Optic SQL mogę prowadzić kilka oddziałów przez internet ?
Tak. DAPP Optic SQL pozwala na pracę wielooddziałową. Właściciel może dodawać oddziały i przypisywać do nich wybranych użytkowników. Podczas logowania użytkownik wybiera oddział oraz swój login. Dodatkowo właściciel może będąc np. w domu przeglądać dane ze wszystkich oddziałów. W zależności od ustawienia uprawnień sprzedawcy mogą np. przeglądać historię zleceń optycznych klienta również z innych oddziałów firmy.

 

Czy DAPP Optic SQL kontroluje stany magazynowe ?
Tak. DAPP Optic SQL kontroluje stany magazynowe w oparciu o FIFO. Użytkownik na bieżąco widzi ile pozostało danego towaru na magazynie oraz ma możliwość wydruku remanentu.

 

Czy DAPP Optic SQL pozwala na przesyłanie towarów między oddziałami ?
Tak. System pozwala np. na wprowadzanie faktury zakupu w centrali, a następnie przesyłanie towarów do innych oddziałów. Oddziały mogą dowolnie przesyłać towary między sobą. Operacja ta jest bardzo prosta.

 

Czy po wprowadzeniu do swojej firmy systemu komputerowego będę zmuszony przekazać dane w nim gromadzone podczas kontroli (np. fiskalnej) ?
Nie. Prowdzenie systemu komputerowego jest w Polsce dobrowolne. Fiskus nie może żądać dostępu do danych przechowywanych w systemie. Dane właściciel gromadzi dla siebie, by wiedzieć np. który z pracowników jest najbardziej efektywny, kiedy salon generuje największe obroty, który typ zlecenia sprzedaje się najczęściej, co klient zakupił na ostatnim zleceniu itd. Wprowadzając DAPP Optic SQL sfera księgowa pozostaje w zakładzie niezmieniona.

 

Czy mogę zablokować pracownikowi pewne funkcje lub dostęp np. do raportów ?
Oczywiście. Właściciel sam ustawia uprawnienia w obręgbie kilku grup pracowników (SPRZEDAWCA, KIEROWNIK, REJESTRACJA, OKULISTA, OPTOMETRYSTA). Pracownik może wykonać tylko to na co zezwoli mu właściciel.

 

Czy po zakupie programu otrzymam wsparcie ? Co np. w przypadku zmiany stawek VAT ? Ile kosztują aktualizacje ?
Nasza firma na rynku istnieje już od kilku lat i zawsze zapewniamy wsparcie naszym klientom. Aktualizacje do DAPP Optic SQL są bezpłatne w ramach całorocznego abonamentu na wykorzystanie licencji. System jest zaprojektowany tak, by np. w chwili zmiany stawek VAT użytkownik mógł je zmienić bez żadnej naszej ingerencji. Program jest przygotowany w przyszłości na szybkie wprowadzenie np. waluty €.

 

Czy jeżeli używam DAPP Optic to mogę migrować do nowszego DAPP Optic SQL bez utraty najważniejszych danych ?
Tak. Migrując z DAPP Optic do DAPP Optic SQL najważniejsze dane (produkty, klienci, remanent, historia zleceń oraz wizyty) zostaną przeniesione.

 

Czy za pomocą programu mogę wysyłać wiadomości e-mail i/lub sms ?
Tak. Obie funkcjonalności są dostępne.

 

Czy system umożliwia wystawianie faktur vat wraz z logo ?
Tak.

 

Na jakich systemach działa DAPP Optic SQL ?
DAPP Optic SQL działa na systemach Windows od wersji XP. Czyli na XP, Vista, 7, 8, 10 ...

 

Czy DAPP Optic SQL współpracuje z drukarkami fiskalnymi i czytnikami kodów?
Tak system pozwala na pracę na drukarkach fiskalnych marki POSNET i NOVITUS oraz z dowolnymi czytnikami kodów pracującymi na USB i emulującymi pracę klawiatury.

 

Czy DAPP Optic SQL pozwala na drukowanie etykiet z kodami na produkty?
Tak. System pozwala drukować etykiety na drukarkach Dymo Label 400/450.

dapp.pl © 2016-2019 | Privacy Policy
Do góry